3 Δεκεμβρίου 2022

mpaladoros.com

Αθλητικά και Κοινωνικοπολιτικά Νέα

Πρωτάθλημα U21: Τα αποτελέσματα των χθεσινών αγώνων

Τα αποτελέσματα και οι αγώνες των αναμετρήσεων της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος U21:

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

1ος Όμιλος Νότου

Κουκουβάουνες-Κορωπί 54-71

11/11 18.30 ΑΓΕ Χαλκίδος-Εκπαιδευτήρια Πλάτων

11/11 20.00 Γλυκά Νερά-Άρης Πετρούπολης

11/11 22.00 ΟΙΟΝ Αγ. Στεφάνου-Αγ. Νικόλαος Παλλήνης

Ο αγώνας αναλυτικά:

ΓΑΟ Κουκουβαούνων – ΓΣ Κορωπίου 54-71

Διαιτητές: Λεβεντάκος, Κουτίβης

Δεκάλεπτα: (10-13, 27-36, 37-54, 54-71)

ΓΑΟ Κουκουβαούνων (Μπαζιάνας): Λάμπρου 7 (1), Κηπουρός 4, Ράλλης 5, Γεωργοπετρέας 6, Ζωνουδάκης 6, Βάρσος 3, Σπυριδωνίδης 7 (1), Κορέλης 12, Φατούρος 2, Νεράντζης 2

ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος): Τίλη 4, Ουέις, Μαντζούκας 18 (2), Νούτσος  7, Θεοχάρης 6 (1), Γκίκας 6,  Παπαϊωάννου 4, Μουζουράκης, Λεμπέσης 10, Σιδέρης 16

2ος Όμιλος Νότου

Πρωτέας Σχηματαρίου-Νίκη Αμαρουσίου 77-83

Eurohoops Academy-Καρέας 75-61

9/1120.30 Τρίτων-Πανιώνιος ΑΝΑΒΟΛΗ

11/11 Προοδευτική-ΚΟ Χολαργού

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πρωτέας Σχηματαρίου-Νίκη Αμαρουσίου 77-83

Διαιτητές: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος.

Δεκάλεπτα: 23-23, 43-37, 53-64, 77-83

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Κατσάνης, Ντανάσης 1, Χαντζής 30 (3), Σαράφογλου, Φαφούτης, Αντωνόπουλος 17, Σταμπούρλος, Λουλακάς 2, Σεφέρης, Χαλάτσης 27 (6)

Νίκη Αμαρουσίου (Αναστασίου-Ασημακόπουλος): Πετρίδης 26 (2), Χατζηχαραλάμπους 6 (1), Κοκορέλης 27, Κωνσταντόπουλος, Σαβούρδος 7 (1), Σεσούλης 2, Ζαφειρόπουλος, Κόπτσας-Αναστασίου 7, Μακρογιαννάκης 4, Σταθόπουλος 4, Χρυσάκης, Αναστασιάδης.

Eurohoops Academy Λεόντειος – ΑΟ Καρέα 75-61

Διαιτητές: Διολάτζης, Οικονόμου

Δεκάλεπτα: 19-14, 38-27, 57-46, 75-61

Eurohoops Academy Λεόντειος (Μουρμούρης): Σπυριδόπουλος 6, Μπέλλο 7(1), Σαλάππας 8, Τσαγκάρης 1, Θωμόπουλος 2, Σταματόπουλος 1, Ανοσίκιε 3, Μαγγανάς 22(6), Νικόπουλος 4, Τσορμπατζόγλου 2, Χρήστου 7(2), Λούκα 13.

ΑΟ Καρέα (Σούφλας, Καραγιάννης): Πλούμης 10, Χαρσουλάς, Καραγκούνης 5(1),  Παναγιωτόπουλος 1, Κουμαρτζάκης 2, Παπαχρήστος 20(2), Καραγιάννης 4, Χαϊδής, Μπότσας 18, Σούφλας, Λημνάκος 1, Παταργιάς.

3ος Όμιλος Νότου

Πανελλήνιος-Northeast 21 46-57

ΓΑΣ Κορυδαλλού Πήγασος-Προμηθέας Χαλανδρίου 52-64

13/11 21.45 Ακαδημία Ανάπτυξης-Ένωση Ιλίου/Εύνικου

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πανελλήνιος ΓΣ- Northeast21 46-57

Διαιτητές: Αλεξοπουλος,Δοξας

Δεκάλεπτα: 12-15, 27-29, 35-40, 46-57

Πανελλήνιος ΓΣ (Καπετανάκης, Κέλλης): Νιβολιανίτης 6(2), Ρακόπουλος 9(1), Τσελεπίδης 9, Λικομέτι 1, Ρέτσας, Νάντι 12, Ευαγγελίου 6, Μπίζιος, Σκάρας, Βενέτης 3

Northeast21 (Ζερβός, Φραγκούλης): Δίκαρος, Χάλκος Γ. 5, Παπανδρέου 6, Θέρμος 9(1), Ζαπάντης 3(1), Καλημέρης 6, Χάλκος Β., Τσόπης 15(3), Παπαθανασίου 8, Κωτσίλας 4, Ματσούκας 3(1), Δέδες

ΓΑΣ Πήγασος Κορυδαλλού-Προμηθέας 52-64

Διαιτητές: Κιουλάρας, Μαυροειδής

Δεκάλεπτα: 8-13, 16-10, 18-13, 10-28

Πήγασος Κορυδαλλού (Κοντός Ρ.): Διονυσόπουλος 2, Γιαννούλης 7, Αζαρίδης, Δημόπουλος, Παπαστεφανάτος, Ριζόπουλος 5, Κατούφας 23, Καραμπετιάν, Σφλούγκος, Τσορμπατζόγλου, Ιορδανίδης 15 (2), Αθανασίου

Προμηθέας (Αποστολόπουλος): Βήγας 4, Ζέλις, Φαράκος, Κάτσικας 9, Λουμάκης 1, Βένλιου 15, Αδάμος 9 (1), Γιαννέλης, Μπακλούς 6 (1), Αντωνόπουλος 1, Φλώρος 17 (2), Φαρές 2

4ος Όμιλος Νότου

ΓΣ Κηφισιάς-Ερμής Αργυρούπολης 63-51

ΓΣ Περάματος Ερμής-Λαύριο U21 42-81

11/11 Δραπετσώνα-Αίαντας Αυλίδας

11/11 Μίλων-Φιλοθέη ΑΝΑΒΟΛΗ

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΓΣ Κηφισιάς-Ερμής Αργυρούπολης 63-51

Διαιτητές: Αποστολίδης, Μακρής

Δεκάλεπτα: 9-19, 21-11, 18-7, 15-15

Γ. Σ Κηφισιάς (Βοστατζόγλου): Χιλάς, Σπύρου 4, Φραγκούλης 5, Καρκαλάστης 2, Μελέτης 24(2), Κόκκορης 14(2), Δικαιόπουλος 2, Γκανούρης 6(1), Θέμελης, Παναγίδης

Ερμής Αργυρούπολης (Μωϋσίδης): Αναστόπουλος, Χατζηιωαννίδης  7(1), Μαυρατζιώτου 10(2), Καραλής 3(1), Κουκής 2, Αγγελόπουλος, Λουτριώτης 8(1), Ευδοκιάδης 4, Δέδες 17(2), Μαρούσος

Περάματος ΓΣ Ερμής –ΓΣ Κύμης 42-81

Δεκάλεπτα: 7-31, 16-13, 11-22, 8-15

Διαιτητές: Γεωργόπουλος – Γεωργόπουλος Β.

Πέραμα (Μπούτζης): Κοντάκος 14 (1), Αλεβιζάκης Π., Μάρα 8 (1), Κοκκινίδης 1, Καλογερόπουλος, Ζαχαριάδης 3, Γερμανάκος, Κυλιντιρέας, Τοντούα 16

Κύμη (Γιαννακόπουλος-Κοντός): Νικολαϊδης 28 (4), Κυβρικοσαίος 7 (2), Καραμανλής 2, Σάρρας 10 (1), Σακαρίκος 2, Σπρίντζιος 6, Αιβαζίδης 14 (2), Καρακώστας 10, Δαμασκός, Φακής, Γεωργιούλης 2, Μπράχος

1ος Όμιλος Βορρά

13/11 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Σύμπραξη ΕΣΚΑΗ

13/11 15.00 Ιόνιος ΑΣ-Βίκος ΑΣΙ

2ος Όμιλος Βορρά

ΚΑΟΧ Πευκοχωρίου-Ελπίς Αμπελοκήπων 80-70

Μ. Αλέξανδρος-Ναύαρχος Βότσης 39-99

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Μετέωρα 75-42

11/9 Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μ. Αλέξανδρος-Ναύαρχος Βότσης 39-99

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Μετέωρα 75-42

Διαιτητές: Καρμπά-Κλιγκόπουλος

Δεκάλεπτα: 25-9, 40-23, 53-31, 75-42

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Κουγιουμτζίδης): Βαζούκης 8, Τσιμερίκας Ε. 2, Τζαμπασλής 15(5), Τσιμερίκας Γ., Τσιμερίκας Α., Μισαηλίδης 27(1), Χαρίτογλου , Αλμπάνης, Κακαλέτρης 6, Δάρατζης 17

Μετέωρα (Νασάγκας): Τσακιρόπουλος , Σωτηριαδης 3(1), Δεντσίκης 3(1), Κοτσαρίδης 1, Νικολόπουλος 1, Κατσαγάνης 10(2), Γιαννόπουλος 10, Κοντόπουλος 12(4), Καλαντζίδης 2.

3ος Όμιλος Βορρά

Κεραυνός Ωραιοκάστρου-Πρωταθλητές Πανοράματος 51-64

Κένταυρος-Ευκαρπία 51-97

Οι αγώνες αναλυτικά:

Κεραυνός Ωραιοκάστρου ΜΑΠΟ- ΑΣ Πρωταθλητές Πανοράματος 51- 64

Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ. – Αναστασιάδης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-19, 27-35, 33-51, 51-64

Κεραυνός ΜΑΠΟ (Μόσχου): Μήτσας 18(2), Κεσόπουλος 4, Πατσιαβούρας 6(2), Μπεκίρη 5(1), Κεφαλαδέλης 4, Γεωργιάδης 4, Χαλβατζής, Πορνάρας, Κοβιανιτς 4, Ιτσόπουλος 6

ΑΣ Πρωταθλητές Πανοράματος (Λαζάρου): Τσελεπίδης 11(1), Μακαντάσης 21(1), Χατζηνικολάου 2, Ντεμίρσα 8, Καλιονάς 2, Μάμμης 4, Χαρίλας 6(2), Χατζημλάδης 6, Πολάτ 4, Λάμπος

Κένταυρος-Ευκαρπία 51-97

Διαιτητές: Τογανίδου, Καρπούζης

Δεκάλεπτα: 18-34, 26-57, 45-80, 51-97

Κένταυρος (Χαλκιάς): Πιτσούλης 6, Πήτας, Στάνιτς 11 (1), Τσιλόπουλος 5, Λαγογιάννης, Χαλκιάς 11(1), Χείλης 4, Τζαμπαζής, Αλαμάνος 14(1)

Ευκαρπία (Μακαλέκας, Δαδάλας): Κράσι 8(1), Μουρατίδης 13(3), Καπλάνης 3, Παππάς 8, Βασιλειάδης 3(1), Παγώνης 12(1), Κρίτσικας 10, Τσίμας 12, Κόκκινος 11, Αρζουμανίδης 5(1), Παπουτσής 8(1), Χαρταμπίλας 4

4ος Όμιλος Βορρά

Ελληνική Ακαδημία-Αετός Φιλύρου 69-61

Αετοί Πολίχνης-Ίκαροι Σερρών 63-75

Σταυρούπολη-ΧΑΝΘ 53-59

Ασβεστοχώρι-Όλυμπος 69-81

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αετοί Πολίχνης-Γυμναστικος Σύλλογος Σερρών 63-75

Διαιτητές: Κασούμης-Καμηλάρης

Δεκάλεπτα: 15-22, 27-42, 47-62, 63-75

Αετοί Πολίχνης (Γραμματόγλου): Κουτριός, Σωμαράκης 4, Κανακάρης 10(2), Στανέλλος 17, Σαλαμανδράκης 15, Γερασιμόπουλος 8(2), Μωραϊτης, Κεσκερίδης 6, Ρουκουτάκης, Θάνος 2, Λιτοβολής 2

Γυμναστικός Σύλλογος Σερρών (Μπουτάκογλου-Αθανασίου): Παναγιωτίδης 6, Αθανασίου 7(1), Σουρέλης, Θεοδοσιάδης 34(4), Χασάπης 6, Δούκας 6, Βαϊου 7(2), Σιδηρόπουλος 7(2), Μυλωνόπουλος 4

ΕΚ Σταυρούπολη-ΧΑΝΘ 53-59

Διαιτητές: Γκρίνος, Τσακίρης

Δεκάλεπτα: 20-10, 29-20, 40-41, 53-59

ΕΚ Σταυρούπολη (Παπαβασιλείου,Νίκου): Μπίλιος , Βουρτζούμης 3(1), Μητρόπουλος 10, Μαυρομιχάλης 3, Ντολόπουλος 11(1), Κυλαντωνίδης Π. 9(2), Κυλαντωνίδης Χ. 2, Παπαδόπουλος 15

ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος): Παπαδημητρίου 17(5), Τζιουβάρας 6(2), Μάνος, Σαββίδης 1, Μαργαριτόπουλος 18(1), Παρτσάλας 2, Αλεμδαρ, Καραγιάννης, Ιωάννου 6, Επαμεινώνδας 2, Κομνιανίδης 7(2)

Ασβεστοχώρι-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 69-81

Διαιτητές: Καραβάς Α.-Ορφανίδης

Δεκάλεπτα: 17-22, 14-25, 26-19, 69-81

Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης): Τουραπίδης 19(1), Αδαμίδης, Πανούδης 8(2), Λασκαρίδης 4, Χαραλαμπίδης 17(2), Τόσκας, Τσουκαλάς 3, Τσίμπουρης 5(1), Κουτσουκίδης 4, Λυμπιτσιούνης, Αναγννωστόπουλος, Λύτρας 9

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (Τζελέπης): Γκιφόπουλος 24(2), Τζιάτζιος 3, Πασχαλίδης 8, Γιάνκος 2, Φωτιάδης Ν. 3, Σταματιάδης, Μέκο 33(5), Νετζήπογλου 8.

Μοιραστείτε το: