1 Φεβρουαρίου 2023

mpaladoros.com

Αθλητικά και Κοινωνικοπολιτικά Νέα

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες (14η αγων.) – Nέα νίκη για την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου

Με τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Νήαρ Ηστ 69-85   

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΣΚ Καλαμάτα 61-51            

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 42-59          

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΠ 68-74           

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-Παναχαϊκή ΓΕ 74-72             

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 56-59

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 25 (11-3)

2. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 25 (11-3)

3. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 24 (10-4)

4. ΚΑΠ 24 (10-4)

————————————————-

5. Παναχαϊκή ΓΕ 23 (9-5)

6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 23 (9-5)

7. ΣΚ Καλαμάτα 22 (8-6)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 20 (6-8)

9. ΕΑ Προμηθέας 2014 17 (3-11)

10. ΑΟ Ερμιονίδας 17 (3-11)

11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 16 (2-13)

12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 15 (2-11)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 42-59          

Δεκάλεπτα: 20-11, 29-27, 33-47, 42-59

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Γεωργόπουλος Χρ.

Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 5(1), Χρονόπουλος 10, Αλεξανδρόπουλος, Παυλόπουλος 4, Μούργης 5, Ανδριανόπουλος 3, Κομπότης 2, Σκοπέτος 5, Αλοίμονος, Βούλγαρης 8.

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 3, Σερέτης, Σταθόπουλος, Ροκανάς 13(2), Θωμόπουλος 7(1), Πανόπουλος, Κουνάδης 2, Καραγγελής 5(1), Αργυρόπουλος 16, Μπόγρης 13(1), Κρέμιτς, Γκουντουβάς.

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 56-59

Δεκάλεπτα: 16-17, 28-27, 39-41, 56-59

Διαιτητές: Ιωάννου, Καψαρίδης

Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Πίκιος 18, Παπαβασιλόπουλος 7, Κάλλης 11, Καραγιάννης 7, Εφέπουλος 7(1), Τριανταφύλλου 2, Βεργανελάκης 1, Χριστοδουλόπουλος 3(1), Χρήστου, Σπύρου.

Πήγασος (Γεννιάς): Κοψαύτης 16(1), Μαυριάς 10(1), Μίλιτς 11(1), Κόκκορης 3(1), Σπυράκος 9, Μαραγκίδης 6(2), Πασολάρι 2, Διαμαντογιάννης 2, Κιουρτζίδης.

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΠ 68-74           

Δεκάλεπτα: 23-18, 48-42, 58-60, 68-74

Διαιτητές: Μπαβέλας, Κατσέλη

Προμηθέας (Χουντής): Νικολόπουλος 2, Καλλιακούδας 8(2), Γοργότσης 10, Αθανασόπουλος, Λάγιος 17, Βλάσσης 8, Βασιλείου 15(3), Αδαμόπουλος 3(1), Καναβός, Παρασκευόπουλος 5(1).

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 2, Παπανικολόπουλος 22(4), Αγόρης 2, Παπαπέτρος 8(2), Πρόφκα 9(1), Παππάς 31(5).

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-Παναχαϊκή ΓΕ 74-72             

Δεκάλεπτα: 21-18, 22-18, 20-21, 11-15

Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Μπον

ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9, Πρεδάρης 9(2), Μπήλιος 6(2), Μουλάς 8, Σέγκας, Τζάιδας 6, Τσιαμπάς 18(3), Σάμαρης, Μπένος, Πατουχέας 3(1),Καραγεώργος, Στάνκοβιτς 15(3).

Παναχαϊκή (Ζίζηλας, Καλλίγας): Σταμούλης, Βουρνάς 3(1), Τριπολίδης, Νικολάου 23(1), Κούτρας 4, Βανδώρος 3(1), Μαναβόπουλος 12, Γιαννούτσος 12(2), Γκόβας 13(2), Λυμπερέας, Λαμπρόπουλος 2.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς             

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Καλαμάτα 1980          

ΚΑΠ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-Παναχαϊκή ΓΕ       

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Ερμιονίδας                

31/01    

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΕΑ Προμηθέας 2014

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Ηλιούπολης-Πορφύρας ΑΟΦ 61-53              

ΓΣ Κορωπίου-Πανναξιακός ΑΟΚ 73-87

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 73-79    

ΑΣ ΠΕΡΑ-ΑΟΚ Χαλάνδρι 71-63             

ΑΕ Πεντέλης-ΓΣ Εργοτέλης 62-60        

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΚΑΟ Μελισσίων 74-62

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1. ΑΣΑ Αναγέννηση 26 (12-2)

2. ΑΣ Πέρα 25 (11-3)

3. ΓΣ Ηλιούπολης 23 (9-5)

4. Πορφύρας ΑΟΦ 22 (8-6)

————————————————-

5. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 22 (8-6)

6. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 22 (8-6)

7. ΑΟΚ Χαλάνδρι 20 (6-8)

8. Πανναξιακός ΑΟΚ 20 (6-8)

9. ΑΕ Πεντέλης 20 (6-8)

10. ΚΑΟ Μελισσίων 18 (4-10)

11. ΓΣ Κορωπίου 18 (4-10)

12. ΓΣ Εργοτέλης 16 (2-12)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΚΑΟ Μελισσίων 74-62

Δεκάλεπτα: 16-16, 39-40, 57-51, 74-62

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Τσικριτσάκη

Αναγέννηση (Παπαδάκης, Μαραγκάκης): Μορφιαδάκης, Μητρόπαπας 9(1), Κριθινάκης 5(1), Κουκιαδάκης, Καμπιτάκης, Μαραγκάκης 11(1), Σολάκης, Σπυριδάκης 13(2), Κουρέπης 19(1), Βερτούδος 5(1), Ραζής 12.

Μελίσσια (Οικονομόπουλος): Στεργίου 3(1), Κρομμύδας, Ανδρικόπουλος 11(3), Κοντός 5, Πανέρης, Στεργίου Χ., Σιδέρης 2, Κρανιάς 18, Ντζαμάρας 2, Βουδούρης 2.

ΑΕ Πεντέλης-ΓΣ Εργοτέλης 62-60        

Δεκάλεπτα: 16-18, 30-25, 41-47, 62-60

Διαιτητές: Ροδίτης, Μύζικας

Πεντέλη (Μάντζιος): Κουλούρης 12(1), Χωματάς 1, Μαγουλάς 6, Κοπακάκης, Τασσόπουλος, Τσακίρης, Δρικόγιας 5, Παπαγιαννακόπουλος, Παναρετάκης 12, Παπαγεωργίου 23(7), Μαντζάκος 3(1).

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αθανασιάδης 12(3), Μηλαθιανάκης 9(2), Καρακωνσταντάκης 14(3), Καμπακάς, Κουμάκης 4(1), Πρινιανάκης, Μανταλβάνος 16, Χαμηλάκης, Κριτσωτάκης 5.

ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 71-63             

Δεκάλεπτα: 13-13, 40-37, 53-50, 71-63

Διαιτητές: Περδετζόγλου, Κουτίβης

Πέρα (Χολέβας): Βλάχος 4, Καψαρίδης 2, Δάνα 18(1), Κακαργιάς 8(1), Παναγής 4, Κανελλόπουλος 20(6), Ζούκας 3, Ανδρεόπουλος 8, Δημητρίου 4, Δαλαμπέκης.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Αθανασιάδης, Κονδύλης 10(3), Πασχαλίδης 7(1), Ανδρουλάκης 5(1), Σταμίρης 4, Φρίμας, Τσακίρης, Φιλόπουλος 8, Μωραΐτης 8, Φωτόπουλος 21(1).  

ΓΣ Ηλιούπολης-Πορφύρας ΑΟΦ 61-53              

Δεκάλεπτα: 15-11, 35-26, 47-37, 61-53

Διαιτητές: Καραπαπάς, Τζιμινίδης

Ηλιούπολη (Βλουτής): Σπανός 3(1), Σέττος 5(1), Ζανιδάκης 12, Σγουμπόπουλος, Παναγόπουλος 4, Κουνούπης 7, Χατζηλεοντής, Ευαγγέλου 6(1), Πρόγκας, Γκαβανόπουλος 8, Μαντάς 16.   

Πορφύρας (Λειβάδης, Παπασπυριδάκος): Γεωργούλης 8(1), Γουρδομιχάλης 4, Συμεωνίδης, Σιδέρης, Αλεξάντρ, Ταγάρης 12, Πηλιούνης 10(1), Λαμπρόπουλος, Κυριακόπουλος 3(1), Τσούτσος 11(3), Παπαδόπουλος 5(1).

ΓΣ Κορωπίου-Πανναξιακός ΑΟΚ 73-87

Δεκάλεπτα: 23-21, 39-43, 53-72, 73-87

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Πετρόπουλος

Κορωπί (Δρακόπουλος): Αγγελίδης 7, Τίλη 5, Ανδρακάκος 8(2), Μιχάλης 5(1), Παπαϊωάννου, Μαρκομιχάλης 9(2), Μπελίτσης 21(2), Σακελλαρόπουλος 3(1), Μαντζούκας 7(1), Σιδέρης 6, Τσολάκης 2.

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 3, Ελευθερίου, Ρούζιος 10(2), Χαχάλος, Πουρνάρας, Μάκαρης 13(1), Καραγκιολίδης 4, Δημακός 3(1), Σίμοβιτς 31(1), Μυλωνάς 4, Ψαρόπουλος 19.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)

Πορφύρας ΑΟΦ-ΓΣ Κορωπίου  

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας   

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΑΣ Πέρα          

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΕ Πεντέλης      

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΣ Εργοτέλης  

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Ηλιούπολης

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 74-59      

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕ Πικερμίου 65-78       

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 80-55             

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 93-88   

ΑΟ Δάφνης-ΦΟ Βροντάδου 96-74      

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 54-93

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1. ΑΟ Δάφνης 27 (13-1)

2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 25 (11-3)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 25 (11-3)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 23 (9-5)

————————————————-

5. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 22 (9-4)

6. ΑΕ Πικερμίου 21 (7-7)

7. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 19 (5-9)

8. ΦΟ Βροντάδου 18 (5-8)

9. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 18 (4-10)

10. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 17 (4-9)

11. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 16 (3-10)

12. ΓΣ Μανδραϊκός 15 (1-13)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Δάφνης-ΦΟ Βροντάδου 96-74      

Δεκάλεπτα: 26-16, 50-26, 71-55, 96-74

Διαιτητές: Τσαϊρίδης, Θεοδοσόπουλος

Δάφνη (Οικονομάκης, Δροσινός): Έξαρχος 15(3), Τζιβελέκας 4, Ψηλέας 6, Αλεξόπουλος 2, Ρεγκούτας 2, Λουτριώτης 5(1), Κερασοβίτης 3(1), Δερμιτζάκης 15, Λάιος, Μουστόπουλος 18, Γιαννίκος 16(3), Μέλιος 10.

Βροντάδο (Αμέντας, Εσκίδης): Κιρκινέζης 1, Χατζηγεωργίου 6(2), Λεγάτος 3, Τσιλούλης, Μπριασούλης, Φράγκος 10, Ουλουσίδης 15(3), Κουτσολιάκος 11(2), Μαλέρδος 13(2), Σουλίκας 15(1).  

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 80-55             

Δεκάλεπτα: 15-14, 29-28, 59-36, 80-55

Διαιτητές: Πετράκης Γεωργ., Καλαβρός

Νίκη (Ζωντός): Πετρίδης, Γεωργακόπουλος 12(2), Κυπριτζόγλου 8, Κοκορέλης 9(1), Αλεφαντινός, Τσιάτσιος 2, Γιάκαϊ 7, Δέλλιος 6, Παπαδημητρίου 6, Κόπτσας 11(2), Μακρογιαννάκης 1, Θεολόγου 18(4).

Αιολικός (Γκούμας): Κομνηνός 4, Ντουζίδης 6, Τασιολάμπρος, Καμινέλλης, Δεκαβάλας 2, Νικολακόπουλος 5, Βαλιώτης 10(2), Πελίγκος 12, Παουλεάνου, Τσιόγκας 16.

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 93-88   

Δεκάλεπτα: 25-26, 48-48, 71-64, 93-88

Διαιτητές: Τσίγκου, Τσαγκατζής

Φοίνικας (Ζερβουλάκος): Παπαζαχαρίου, Γαβρίλης 26, Δαρκαδακης, Μπουντούρης 5, Παπαδάκης 14, Σαραντόπουλος 19(3), Αναστασόπουλος 6(1), Γλυκόπουλος 3, Πασπαλάς 6, Ούντε Μπος 14(4).

Κάλυμνος (Μαύρος): Μπουρδάνος 16(4), Πλευράκης, Θεοφιλάκος 8(2), Ρογαλίδης 8, Σπέντζος 10, Τσαούσης, Σιγκούνας 34(2), Τσιπίδης 2, Λάτρης, Ζούλιτς 10.

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕ Πικερμίου 65-78       

Δεκάλεπτα: 14-20, 30-46, 42-61, 65-78

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Κηπώσης

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος, Ανδρέου): Βαϊδάκης 16(3), Θωμάς, Μουστάκας, Λάμπρου 10, Βλασόπουλος 12(1), Τσιμπιράκης 8(2), Μαυροειδής 4, Καλαμπόγιας 1, Βασιλακάκης 14(3).

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Κατσαμπέκης): Λιόντας, Στραφιώτης, Κούσουλας 36(5), Δέλγας 5, Παπαζήσης 8(1), Νάσσης, Ταφίλη 5(1), Μπίγγος 18(4), Ντάκοβιτς 2, Μιλούσης 5(1).

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 54-93

Δεκάλεπτα: 9-30, 16-46, 29-66, 54-93

Διαιτητές: Αντωνέλου, Σίμα

Μανδραϊκός (Σπανός): Παπανικολάου 18(1), Φραγκομανωλάκης 4, Παπανικολάου 12(2), Γοριδάρης, Εικοσιπεντάκης 12(3), Τσεκούρας 6, Τζίτζος 3(1).

Ελευθερία (Σίμος): Ογκμπέντε 12, Κρεμαστούλης 5, Γεωργιάδης 11(1), Δέλλιος 16, Βώλος 8(2), Τρίμης 8, Ζένελι 14(2), Κιούσης, Θεοδόσης 10(2), Κολοφώτης, Μπαφόε 2, Ματσούκης 7(1).

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 74-59      

Δεκάλεπτα: 13-17, 37-35, 53-53, 74-59

Διαιτητές: Καψιώχας, Σάλτας

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος, Μποτής): Σταμάτης, Λίτσο 13(3), Κούρταλης, Τσίρος 6(2), Γεραμάνης 12, Ντούσιας 15(2), Ζακυνθινός 16(1), Κορομηλιάς 2, Μητσάκης 2, Σβάρνας 5(1), Αραβαντινός 4, Δολιανίτης.

Ποσειδώνας (Μπουζούλας): Καραμπάτος 6(2), Κουτάντος, Φετουκάκης, Κώτσης Β. 15(2), Χουλιάρας, Ρουμπέας 9(3), Σπυριδόπουλος, Κώτσης Ι. 4, Παπακωνσταντίνου 8(2), Σακελαρίου 9(3), Παναγιώτου 5, Καλημέρης.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

ΑΕ Πικερμίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου       

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΟ Δάφνης        

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΦΟ Βροντάδου

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας

4ος όμιλος

Αποτελέσματα

Αλμυρός-ΑΟ Τρίκαλα 88-74

Παραμυθιά-Αχέρων Καναλακίου 68-65

Αμπελώνας-Νίκαια Λάρισας 20-0 (α.α.)

Σοφάδες-Αμφισσα 83-65

Τιτάνες Παλαμά-Ανόρθωση Βόλου76-64

Αγριά-ΣΚ Ιωάννινα  71-84

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1. Σοφάδες 26 (12-2)     

2. Αλμυρός 26 (12-2)

3. Τιτάνες Παλαμά 24 (10-4)

4. ΣΚ Ιωάννινα 23 (10-3)

—————————————

5. ΑΟ Τρίκαλα 23 (10-3) 

6. Παραμυθιά 22 (8-6)

7. Ανόρθωση Βόλου 20 (6-8)

8. Αμφισσα  19 (5-9)      

9. Αμπελώνας 19 (5-9) 

10. Αγριά 17 (3-11) 

11. Αχέρων Καναλακίου 15 (1-13)

12. Νίκαια Λάρισας 12     

*ΑΟ Τρίκαλα και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

**Η Νίκαια Λάρισας έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι αγώνες

Παραμυθιά-Αχέρων Καναλακίου  68-65

Δεκάλεπτα: 17-15, 40-24, 52-50, 68-65

Διαιτητές: Θώμος, Πλιάκος

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάϊδος 12, Μάστορας 3, Μάλλιος 11, Κρικώνης 10,  Σωτηρίου 16(1), Κατσίβελος 8(1), Κρίπσι 7, Τσιρώνης.

Αχέρων Καναλακίου (Βαβέτσης): Ζεκιρέ 5(1), Κασκάνης 8(1), Βασιλειάδης 2,  Χρήστου 10, Κακιούζης 23(5), Πάνου 17(2). 

Αγριά-ΣΚ Ιωάννινα 71-84

Δεκάλεπτα: 12-20, 40-40, 57-64, 71-84

Διαιτητές: Γεωργούλης, Γιατρόπουλος

Αγριά (Στρατίκης): Αντωνόπουλος 5(1), Καραμανλής 7(2), Ντάκης 9, Χαντζόπουλος 2, Καραμήτσος 15(1), Φύκας 16(1), Σαλέπτσης, Ρόσσιος 6, Αμπάρης 9, Γκουντόπουλος 2.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζώτος 2, Νταβουλτζόπουλος 9, Ξιούρας 22(2), Στύλος, Βάσης 12(2), Πολύζος 9(3), Μιλάνοβιτς 9, Μπαρτζώκας 10, Πετσίτης, Δάσκαλος 11(2).

Σοφάδες-Άμφισσα 84-65

Δεκάλεπτα: 23-20, 55-38, 68-50, 83-65

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κασούμης

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Παππάς 17, Αλεξιάδης 23(3), Σαλταγιάννης, Ζωιτσάκος Χ. 1, Παπαϊωάννου 8, Γκαντής, Κακλαμάνος 17(3), Αναγνωστόπουλος Χ., Θέος 11(1), Δίκαρος 6.

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής 5(1), Φουσέκης 2, Παπάδης, Τσάρας, Τσιγγενόπουλος 10, Ξαγάρας 9, Γκιζογιάννης 21(6), Μαμαρέλης 7(2), Ύμερι 12.

Αλμυρός-ΑΟ Τρίκαλα 88-74

Δεκάλεπτα: 29-22, 44-39, 67-59, 88-74

Διαιτητές: Εκίζογλου, Ηλιόπουλος

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 19(3), Μυλωνάς, Μαμούρας 4(1), Μασούρας, Σερμέτης 4, Παπούλιας 19(2), Μαστέλλος, Γώγουλας, Βαλαμούτης 3(1), Τσαβές, Πολίτης 23(4), Τάσσος 16.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας, Τσιτσάνης 3, Λεπενιώτης 9, Γκάντιας 5, Αργύρης 16(3), Σούλκο 20(1), Ευαγγελακόπουλος, Τζιαννής 7(1), Κολότσιος 6(2), Τζόελ Ετάμ 4, Αγγελακόπουλος 4.

Τιτάνες Παλαμά-Ανόρθωση Βόλου 76-64

Δεκάλεπτα: 15-16, 37-33, 48-51, 76-64

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αγραφιώτης Β.

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης):  Τσούμας Γ. 2, Μάνος, Σαριμπαλίδης 6(1), Σφακιανός 3(1), Χασιώτης 6(2), Φαλιάκης Σ., Τσούμας Σ. 25, Λόλας 16, Μπουσκολίτης 7(1), Αντώνιου 11(2), Αρχοντούλης.

Ανόρθωση Βόλου (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 4, Τζούμας, Γκοντόπουλος 5(1), Ιλτσογλου 7(1), Ζηησόπουλος 9(2), Σιμάκης 13(3), Σκαμάγκας 3(1), Φιλίππου, Παρασκευάς 25, Τσακλάγκανος, Σταθούρος.  

Επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)

Αγριά-Ανόρθωση Βόλου

Άμφισσα-Τιτάνες Παλαμά

Νίκαια Λάρισας-Σοφάδες 0-20 (α.α.)

Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας

ΑΟ Τρίκαλα-Παραμυθιά

ΣΚ Ιωάννινα-Αλμυρός

5ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΣ Καστοριάς-ΑΟ Αρετσού 63-72

ΓΑΣ Μελίκης-Άθλος Αλεξάνδρειας 86-81

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Εθνικός Κοζάνης 85-65

Κου.Πα. Κιλκίς-ΜΕΝΤ (ανεβλήθη)

Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος 77-63

Ρεπό: ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας      

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1. ΑΟ Αρετσού 24 (12-0)

2. Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 22 (9-4)

3. ΜΕΝΤ 20 (8-4)    

4. Κου.Πα. Κιλκίς 20 (8-4)

————————————————-

5. Ιωνικός Ιωνίας 19 (7-5)

6. ΑΣ Καστοριάς 19 (6-7)

7. Πιερικός Αρχέλαος 17 (4-9) 

8. Άθλος Αλεξάνδρειας 17 (4-9)

9. ΓΑΣ Μελίκης 17 (4-9)   

10. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 16 (4-8)

11. Εθνικός Κοζάνης 16 (3-10)      

*ΜΕΝΤ, Κου.Πα. Κιλκίς, ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, Ιωνικός Ιωνίας και ΑΟ Αρετσού έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΑΣ Μελίκης-Αθλος Αλεξάνδρειας 86-81

Δεκάλεπτα: 26-22, 47-48, 64-61, 86-81

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Αναστασιάδης Γ.

Μελίκη (Τοπούζης): Πάντσιος 26(4), Στάκταρης 9(1), Ντινάκης 9(1), Μούμογλου 11, Στοΐτσης 4, Σαχπαντιάν 25, Πεϊμανίδης 2.

Άθλος (Αγγέλης): Τσαρούχας 30(2), Κοχλιαρίδης 22(2), Γκεκόπουλος 16, Κομμάτας 9, Τερζόπουλος 2, Σπόντης 2.

Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος 77-63

Δεκάλεπτα: 19-12, 41-23, 61-44, 77-63

Διαιτητές: Λαδάς, Θεοδωρίδης

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Κουβάτσης): Σαρακατσάνος 3(1), Φόρογλου 4, Παναγιώτου 8(1), Ματενίδης 9(2), Γκαβέζος 14, Διγενής 3(1), Αντωνιάδης 4(1), Περιστεράκης 15, Ζωγράφος 12, Στόλης 4, Τολιόπουλος 2, Κοτζακιουλάφης. Πιερικός/Αρχέλαος (Ευγενειάδης): Λιόλιος 16(3), Ζαφειρούδης 14(2), Τσορτανίδης, Γκογκίδης 8(2), Γαλανός, Ροδοστόγλου 12(1), Κοντσές 5(1), Τσιόγκας 8.

ΑΣ Καστοριάς-ΑΟ Αρετσού 63-72

Δεκάλεπτα: 4-19, 25-38, 45-57, 63-72

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χάνος

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 6(1), Χότζα 16(1), Μπέγος 21(3), Δημητρόπουλος 6, Παπαδημητρίου, Τερσενίδης 5, Κορομπίλιας 3(1), Δαραβίγκας 3, Παντελίδης 2.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 17(1), Γαλανός, Παναγιωτίδης, Καραμπέκης 16, Πλιούκας 7, Κυφωνίδης 17(3), Τοτσιόπουλος, Παπανικολάου, Γεωργάκης 10, Τσιουπλής 5(1), Σαρρής.

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Εθνικός Κοζάνης 85-65

Δεκάλεπτα: 27-11, 46-32, 70-45, 85-65

Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Κοντοστάθης

Όλυμπος (Παπαδούλης): Κεσίδης 4, Γκιφόπουλος 3(1), Κοκονέσι, Ταβλαρίδης 2, Πηδαράκης 7(1), Μαυρίδης 17(1), Μυλωνίδης 19(1), Ψαθάς 10, Μαστροδημήτρης 5(1), Χαλάτσης 12(1), Μπάρδας 5, Κατριβάνος 1.

Εθνικός (Καλομενίδης, Τζιλίνης): Μπίγκας 3(1), Ματούλας 9(2), Κατάνος 1, Σούπουρας 16(4), Τσολάκης, Γιανούχης 17(4), Καπένης 8, Τοπάλι 11, Γκουτζιομήτρος, Μπλιούμης.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)

ΜΕΝΤ-Ιωνικός Ιωνίας

Εθνικός Κοζάνης-Κου.Πα. Κιλκίς

Άθλος Αλεξάνδρειας-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

ΑΟ Αρετσού-ΓΑΣ Μελίκης

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-ΑΣ Καστοριάς

Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος

6ος όμιλος

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Ανατόλια 68-59

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΓΑΣ Κομοτηνή 65-72

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 65-74

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρίων Ξάνθης 75-55

Γαλάτιστα-Βασιλικά 90-77

Ρεπό: ΚΑΟ Δράμας

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1. ΓΑΣ Κομοτηνή 23 (10-3)

2. ΚΑΟ Δράμας 22 (10-2)

3. Ανατόλια  21 (8-5) 

4. Γαλάτιστα 21 (8-5)

—————————————

5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 20 (7-6)

6. Βασιλικά 19 (7-5)     

7. ΚΑΟ Χαλκιδικής 19 (6-7) 

8. Ασπίδα Ξάνθης 18 (5-8)

9. Ελπίδα Αμπελοκήπων 18 (5-8)

10. Απόλλων Καλαμαριάς 16 (4-8)

11. Αρίων Ξάνθης 13 (0-13)        

*ΚΑΟΔ, Βασιλικά και Απόλλων Καλαμαριάς έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΓΑΣ Κομοτηνή 65-72

Δεκάλεπτα: 14-25, 34-35, 50-58, 65-72

Διαιτητές: Γιαννούλης, Παπαγιώτης

Ελπίδα (Σπασέγκος): Καμπέρης 9(2), Στεάι, Λάτος 2, Θωμά 6(2), Τζιβεριώτης 19, Γαλατσόπουλος 4, Σαββίδης 4, Μαλακόπουλος 16 (2), Παπαδόπουλος Ορ. 3(1), Μητρόπουλος 2.

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μπίλιος 12(2), Γεωργίου, Περρής 17(2), Κάφφκε 2, Αρχιμανδρίτης 7, Κουτσοβασίλης 9(3), Ναλμπάντης 8(2), Παπανδρεόπουλος 2, Χριστοφορίδης, Μάντιτς 15.

Ασπίδα Ξάνθης-Ανατόλια 68-59

Δεκάλεπτα: 25-11, 33-25, 46-45, 68-59

Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης

Ασπίδα (Στεφανίδης): Σαββουλίδης 13(2), Αγγελόπουλος 17, Παπαϊωάννου 5(1), Στουρνάρας 11, Παπανικολάου 1, Παυλάκης, Μπουραζάνης 6, Κάλφας 1, Ρούμογλου 4, Πιεβάλιτσα 10(1), Παναγιωτόπουλος, Κολεντζαρίδης.

Ανατόλια (Μυστιλιάδης): Καραγιαννίδης 10, Μηντζαριδης 7(1), Ριζόπουλος 5, Αζίζης 7, Παρίσης, Καμπούρης 2, Βελισσαρίου 11(2), Τερζίδης, Ανδρικάκης 6, Καρανώτας 3, Ιατρίδης 8.

Γαλάτιστα-Βασιλικά 90-77

Δεκάλεπτα: 21-21, 40-37, 63-53, 90-77

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Κώνης

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 15(1), Μάρκου 2, Καλπαξίδης 10, Καφαντάρης, Καζλάρης, Δάρατζης 9(1), Κωνσταντάς 2, Τυροβούζης, Νουκάρης 18(1), Κωστακίδης 16(2), Μυλωνάς 3(1), Πιπιλιάρης 15(1). Βασιλικά (Σίνος): Σκαρλής, Ζέκκας, Ντισλής 19(2), Δεμίρογλου 5(1), Τσιάμης 3, Πατίκας 16(3), Θάνο 6, Σύρρος, Οικονόμου 19, Πασούδης 4, Κουτσαμάνης, Φαρμάκης 4.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 65-74

Δεκάλεπτα: 10-19, 40-50, 50-55, 65-74

Διαιτητές: Καραβάς, Σκρίνος

Ρούπελ (Κοκολιός): Κάτος 11(1), Φραγκούλης 12(2), Δατσιάδης 21(2), Κεμανετζής 4, Δαλαγκόζης 3, Γκούτζιας 1, Παπαδόπουλος 9, Σιδερίδης 4.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Φιλοξενίδης 8, Τσιγγελίδης, Σμυρλής 6(1), Ζωγράφος 10(2), Χαρταβέλας, Γκατζιούρας 3, Τύπος 24, Γκιουζελίδης 20, Ράντονιτς 3(1), Βέτσος.

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρίων Ξάνθης 75-55

Δεκάλεπτα: 22-9, 34-20, 61-33, 75-55

Διαιτητές: Λυγούρας, Αθανασιάδης Αθ.

Απόλλων (Πολυμένης): Πολυμένης 8(2), Γκαντίδης Θ. 7(1), Καρυπίδης 2, Λαδόπουλος 8, Λαγός 7, Βούκα 2, Γκαντίδης Μ., Πασσαρής 3(1, Μακούλης 2, Πανούδης 12, Λίλης 18(6) , Τσίγκας 5(1)

Αρίων Ξάνθης (Παπαδόπουλος): Κομποχόλης, Ζαμβρακίδης 10, Καρανικολίδης Σ. 2, Καρανικολίδης Δ. 9(3), Βασαλάκης, Γεωργιάδης 4, Σανούδος 4, Τασελαρίδης, Μελαδιανός 22(1), Ράπτης 2, Κατσινέλης, Κλωνάρας.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)

Βασιλικά-ΚΑΟ Δράμας

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Απόλλων Καλαμαριάς

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Ανατόλια-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Γαλάτιστα-Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης      

Σημείωση:

1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.

2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν. 

Μοιραστείτε το: